Zielona Flaga 

 

Zielona Flaga jest międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym w programie Eco-Schools (EkoSzkoły).
Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu. 

Jesteśmy przedszkolem, któremu nie są obce ekologiczne zachowania, przedkładające się na codzienne nawyki. Od wielu lat angażujemy się w różne akcje, służące podniesieniu naszej świadomości ekologicznej.

Po raz pierwszy w roku szkolnym 2015/2016 podjęliśmy starania o międzynarodowy certyfikat „Zielonej Flagi" przyznawany w ramach projektu "Eco-Schools". Od tego czasu, co rok realizujemy program Zielonej Flagi w wybranych przez naszą Placówkę obszarach.

Certyfikat „Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest placówkom oświatowym na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Jest to program oparty na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegający na podnoszeniu świadomości ekologicznej dzieci i  młodzieży poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jako jedyna jest uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

Certyfikaty są przyznawane placówkom oświatowym na dany rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w placówkach oświatowych i odnawiania certyfikatu.

Nasze Przedszkole od 2016 roku realizowało co rok następujące obszary Zielonej Flagi, oraz otrzymywało certyfikaty w wybranych obszarach:

- 2016/2017 -odpady

-2017/2018 -woda, żywność,

-2018/2019 - transport, bioróżnorodność,

-  2019/2020 - energia. 

Aktualizacja: 24.03.2021:

Zdobyliśmy ?po kolejny Międzynarodowy Certyfikat Szkoły dla Ekorozwoju- "ZIELONA FLAGA"?

Drodzy Rodzice!

Z wielką radością ??ponownie ogłaszamy, że nasza placówka zdobyła kolejny Certyfikat ZIELONEJ FLAGI ??w ramach międzynarodowego programu EKO-SZKOŁY?w edycji 2019/2020, potwierdzający najwyższą jakość działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. ??Obszar tematyczny zrealizowany przez naszą placówkę to Energia. ???? Nasze przedszkole dołączyło do sieci najbardziej zaangażowanych w działania ekologiczne i prozdrowotne szkół na całym świecie.??
Zostaliśmy również wyróżnieni nagrodami rzeczowymi dla naszej placówki. #zielonaflaga DZIĘKUJEMY!

 

Przedstawiamy fotorelację z ostatniego obszaru tematycznego, który był realizowany w naszej placówce: 

 

 

   

 

 

      

 

               

 

 

 

 

 

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. sobota, 12, wrzesień 2020 08:07 Elżbieta Iwańska
Artykuł został zmieniony. niedziela, 08, listopad 2020 12:36 Elżbieta Iwańska
Artykuł został zmieniony. środa, 24, marzec 2021 20:01 Elżbieta Iwańska
Artykuł został zmieniony. środa, 24, marzec 2021 20:02 Elżbieta Iwańska
Artykuł został zmieniony. sobota, 18, wrzesień 2021 17:31 Maja Kiedrowska